مدیران مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهوری را مطالبه کنند
مدیران مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهوری را مطالبه کنند
 معاون اجرایی رئیس جمهور بر پیگیری و مطالبه مصوبات سفرهای رئیس جمهوری به استانها توسط استانداران، نمایندگان و مدیران استانی از وزارتخانه ها تاکید کرد .

 به گزارش پایگاه خبری سفیر یاسوج، سید صولت مرتضوی روز دوشنبه در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج ضمن ابراز رضایت از اقدامات مدیران دستگاههای اجرایی این استان افزود: مدیران باید خادم مردم و در میان مردم باشند و برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: مردم ایران در تمام فرار و نشیب ها همراه انقلاب بوده اند و حق شان این است که خادم شان باشیم.

مرتضوی عنوان کرد: رئیس جمهور با شنیدن گرفتاری مردم غصه دار و با پیشرفت و توسعه برای آنها خوشحال و هر لحظه برای خدمت به مردم تلاش می کند.

وی با اشاره به اینکه  دولت مدیران را به انجام خدمات و تعهدات و تکلیف شان موظف کرده است تصریح کرد:گرچه خدمات بسیاری از بعد از انقلاب بخصوص در یکسال گذشته در این استانها انجام شده اما استان محرومی همچون کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ برخورداری هنوز به نقطه مطلوب و تعادل نرسیده اند.

به گفته مرتضوی تعداد قابل توجهی از مصوبات سفر رئیس جمهور در مهرماه ۱۴۰۰ در استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده  و حتی در سال ۱۴۰۰  اقدامات انجام گرفته بیش از تعهد پیش بینی شده بوده است .

معاون اجرایی رئیس جمهور صبح دوشنبه  برای نظارت میدانی و بررسی آخرین وضعیت پیشرفت و تحقق مصوبات سفر استانی آیت‌الله رئیسی، رفع موانع احتمالی و تسریع در روند اجرا وارد شهر یاسوج مرکز استان کهکیلویه و بویراحمد شد.
در سفر این سفر یک روزه معاون اجرایی رئیس جمهور ۱۲ برنامه پیش بینی شده است.
برگزاری جلسه پیگیری مصوبات استان، بازدید از کارخانه قند، بازدید از مجتمع بازی های آبی،  بازدید از اصلاح شبکه آب، بازدید از محور یاسوج سی سخت، بازدید از جاده پاتاوه  و سد کوهبرد دهدشت، بازدید از تصفیه خانه شهرچرام، بازدید از پتروشیمی گچساران، بازدید از طرح آبرسانی به شهر لیکک، بازدید از بیمارستان ۳۲ تختخوابی و مدرسه  شهید مظلوم لیکک از برنامه های صبح تا شب مرتضوی در یازدهمین سفر و نظارت میدانی بر اجرای مصوبات است.
رییس جمهور ‌و اعضای هیات دولت در کمتر از یکسال و در دور نخست به ۳۱ استان سفر کرده است که معاون اجرایی رییس جمهور هم برای پیگیری اجرای مصوبات تاکنون به ۱۰استان سمنان، بیرجندجنوبی، یزد، شیراز، اردبیل، قم، خوزستان، سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و بوشهرسفر کرده و اینک کهکیلویه و بویر احمد مقصد یازدهمین سفر معاون اجرایی رییس جمهور است.
به گفته معاون اجرایی رییس جمهور در ۳۱ سفر استانی و ٧ سفر موضوعی رییس جمهور به داخل کشور در مجموع بیش از ٩٠٠ مصوبه در برداشته است که حدود پنج هزار و دو طرح عمرانی که بیشتر آنها نیمه تمام هستند را در بر می‌گیرد.
رئیس جمهور نهم مهرماه ۱۴۰۰ در پنجمین سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد  که در مجموع۲۱۷ طرح به تصویب رسید.

رییس جمهور ‌و اعضای هیات دولت در کمتر از یکسال و در دور نخست به ۳۱ استان سفر کرده است که معاون اجرایی رییس جمهور هم برای پیگیری اجرای مصوبات تاکنون به ۹استان سمنان، بیرجندجنوبی، یزد، شیراز، اردبیل، قم، خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان سفر کرده و اینک بوشهر مقصد دهمین سفر معاون اجرایی رییس جمهور است.
به گفته معاون اجرایی رییس جمهور در ۳۱ سفر استانی و ٧ سفر موضوعی رییس جمهور به داخل کشور در مجموع بیش از ٩٠٠ مصوبه در برداشته است که حدود پنج هزار و دو طرح عمرانی که بیشتر آنها نیمه تمام هستند را در بر می‌گیرد.

  • نویسنده : علی پاک
  • منبع خبر : سفیر یاسوج