مطالبه‌گر سهم استان از منابع نفت و آب باشیم/ معضلی به نام کارچاق‌کن‌های رسانه‌ای و تیم رسانه‌ای نمایندگان در کهگیلویه و بویراحمد
مطالبه‌گر سهم استان از منابع نفت و آب باشیم/ معضلی به نام کارچاق‌کن‌های رسانه‌ای و تیم رسانه‌ای نمایندگان در کهگیلویه و بویراحمد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه خبرنگاران باید بیان کننده حق باشند، افزود: ما از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم زیرا انتقادات زمینه‌ساز اصلاح امور هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سفیر یاسوج، «سید علی احمدزاده» استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز در نشست بزرگداشت هفته خبرنگار با بیان اینکه خبرنگاران مأموران جلوه حق هستند، اظهار داشت: باید از قلم و گفتار در راستای اعتلای حق و زدودن باطل استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران باید بیان کننده حق باشند، افزود: ما از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم زیرا انتقادات زمینه‌ساز اصلاح امور هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ما در استان مشکل فرهنگی جدی داریم و رسانه‌ها باید برای حل معضلات فرهنگی استان کمک‌کار ما باشند.

احمدزاده با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد استان ثروتمندی است اما به اندازه کافی از داشته‌هایش بهره‌ نبرده است، گفت: باید کمک کنید حق و حقوق استان را بگیریم و مطالبه‌گر سهم استان از منابع نفت و آب باشیم.

وی تأکید کرد: باید فضا را به سمت خواسته‌های برحقی که داریم و به آن نرسیدیم تغییر دهیم و کمک کنید تا استان را بسازیم.

«سید داوود موسوی‌منش» مدیر خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با بیان اینکه ظرفیت رسانه در این استان قومی و قبیله‌ای یک فرصت است، گفت: اگه رسانه نبود کسی صدای دیشموک و زیلایی و دیگر مناطق محروم این استان را نمی‌شنید.

وی با بیان اینکه عملکرد رسانه‌ها در زلزله، آتش‌سوزی، سفر رئیس‌جمهور و دیگر عرصه‌ها دلیلی مبرهن بر نقش آنها در توسعه استان است، افزود: رسانه‌ها نقش اساسی در توسعه استان دارند و باید شأن و جایگاه رسانه توسط مسئولان مد نظر قرار گیرد.

مدیر خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد رسانه را رکن اصلی فرهنگ‌سازی دانست و بیان کرد: نیاز است مدیران در اجرای برنامه‌های فرهنگی توجه جدی به ظرفیت رسانه‌ها داشته باشند.

موسوی‌منش بیان کرد: نگاه‌های سیاسی، حزبی و منطقه‌ای از آسیب‌های جدی استان است که به رسانه‌ها هم کشیده شده و می‌طلبد یک بار برای همیشه این مشکل برطرف شود.

وی ابراز کرد: تاکنون ۹۹ درصد رسانه‌های این استان به اخلاق رسانه‌ای پایبند بوده‌اند و مدیران هم باید رسانه‌ها را یار و یاور خود بدانند.

مدیر خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: جدیدا دو واژه کارچاق‌کن‌های رسانه‌ای و تیم رسانه‌ای نمایندگان در رسانه‌های ما برجسته شده که این افراد مدیران را احاطه کرده‌اند و عملکرد دولت را به نام نمایندگان مصادره می‌کنند و انتظار می‌رود در این زمینه به مدیران تذکر داده شود.

وی ادامه داد: رسانه‌های محلی به خصوص روزنامه‌ها عملاً تعطیل شده‌اند که پیشنهاد می‌شود ادارات با حق اشتراک ماهیانه آنها را حمایت کنند و در بحث مطالبات رسانه‌ها از دستگاه‌ها هم می‌طلبد تمهیدات لازم اتخاذ شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : علی پاک
  • منبع خبر : سفیر یاسوج