به گزارش پایگاه خبری سفیر یاسوج از نرکز شهرستان کهگیلویه، جهانگیر افشانده با تبریک به‌مناسبت فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: اداره بهزیستی شهرستان کهگیلویه در حوزه توانبخشی به تعداد ۴ هزار و ۵۷۱ نفر دارای معلولیت روانی، ذهنی، جسمی و حرکتی، ناشنوا، نابینا، گفتاری و ضایعه‌نخاعی […]

به گزارش پایگاه خبری سفیر یاسوج از نرکز شهرستان کهگیلویه، جهانگیر افشانده با تبریک به‌مناسبت فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: اداره بهزیستی شهرستان کهگیلویه در حوزه توانبخشی به تعداد ۴ هزار و ۵۷۱ نفر دارای معلولیت روانی، ذهنی، جسمی و حرکتی، ناشنوا، نابینا، گفتاری و ضایعه‌نخاعی تحت پوشش خود خدمات ارائه می‌دهد.

وی گفت: بهزیستی کهگیلویه در حوزه اموراجتماعی که شامل افراد از کار افتاده، زنان سرپرست خانوار، زنان مطلقه و بی‌سرپرست است، به یک‌هزار و ۳۵۰ خانوار که جمعیتی بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ نفری هستند خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کهگیلویه با اشاره به عملکرد این نهاد در حوزه توانبخشی در ۵ ماه اخیر سال جاری، گفت: به تعداد ۳۴ نفر دارای ضایعه‌نخاعی علاوه بر مستمری و افزایش مستمری، به‌صورت ماهانه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان کمک هزینه حق پرستاری پرداخت شده و علاوه بر آن باتوجه به نوع و شدت معلولیت آنها وسایل کمک توانبخشی از جمله ویلچر، سمعک، تشک‌مواج، عصا، واکر و دیگر وسایل داده می‌شود.

وی عنوان کرد: در ۵ ماه گذشته از سال جاری جهت ترمیم محیط زندگی افراد معلول دارای شرایط خاص به تعداد ۱۹ نفر در مجموع مبلغ ۱۹ میلیون تومان کمک هزینه مناسب‌سازی پرداخت شده است.

افشانده به دیگر خدمات بهزیستی کهگیلویه در حوزه توانبخشی در ۵ ماه اخیر اشاره کرد و افزود: در ۵ ماه اول سال جاری تعداد ۲۶ دستگاه ویلچر، ۸ دستگاه سمعک، ۶ دستگاه تشک مواج، ۶ جفت عصا، ۷ دستگاه توالت فرنگی، ۶۰ بسته پوشک و ۲۰۰ باطری سمعک به مددجویان تحت پوشش این نهاد داده شد.

وی گفت: در ۵ ماه اول سال جاری، ۴ جلسه کمیسیون توانبخشی و معافیت در شهرستان کهگیلویه برگزار شد که تعداد ۵۰۰ نفر در این کمیسیون‌ها شرکت کردند.

رییس اداره بهزیستی کهگیلویه با بیان اینکه بهزیستی شهرستان بیش از ۱۸۰ ریز فعالیت به معلولان، مددجویان و مراجعین خود ارائه می‌دهد، افزود: بهزیستی کهگیلویه در ۵ ماه اول سال جاری به بیش از ۱۰۰ نفر در زمینه گفتاری، کار درمانی و فیزیوتراپی ۹۰۰ جلسه خدمات درمانی ارائه کرد.

وی تصریح کرد: در ۵ ماه اول سال جاری تعداد ۹۸ فقره پرونده در زمینه طلاق به واحد اورژانس اجتماعی بهزیستی کهگیلویه ارسال شد که پس از برگزاری ۲۹۴ جلسه روان‌شناسی، ۲۱۵ جلسه مددکاری و ۵۸ جلسه حقوقی در نهایت ۱۲ مورد آن به صلح و سازش منتهی شد.

افشانده با تأکید بر حمایت از اقشار در معرض آسیب‌ جامعه، گفت: در زمینه مردان، زنان و دختران در معرض آسیب‌ در ۵ ماه اول سال جاری تعداد ۴۵ فقره پرونده به مراکز درون‌بخشی، بیرون‌بخشی و توانمندسازی شهرستان ارجاع و تعداد ۱۲ مورد از آنها مساعدت مالی شد.

وی با اشاره به دیگر خدمات اورژانس اجتماعی در ۵ ماه اول سال جاری عنوان کرد: در ۵ ماه اول سال جاری از طریق تماس تلفنی با سامانه ۱۲۳، خدمات مشاوره‌ای به ۲۳۰ مورد ارائه شد و تعداد ۱۰ نفر از کودکان کار جهت ادامه تحصیل ترغیب و تشویق شده و از کار کردن در خیابان منع شدند و در همین زمینه به ۶ نفر از آنها مساعدت مالی شده است.

افشانده بیان کرد: در ۵ ماه گذشته واحد اورژانس اجتماعی در محله‌های آسیب‌خیز شهرستان گشت خودرویی داشته و جهت حل مشکلات به ۱۳۰ مورد خدمات مشاوره‌ای لازم ارائه شد.

وی خاطرنشان کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت ۶ طرح پایگاه‌های خدمات اجتماعی شهر دهدشت و بخش دیشموک، کلینیک مددکاری اجتماعی دهدشت، مرکز ارائه خدمات روان‌شناسی شهر دهدشت، مسکن مددجویان و واحدهای اشتغال اداره بهزیستی کهگیلویه افتتاح می‌شود.