معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:نابودی ۶۷۰هکتاری جنگلهای کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوزی های اخیر
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:نابودی ۶۷۰هکتاری جنگلهای کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوزی های اخیر

فیلی با بیان اینکه با تلاش های انجام گرفته و تعامل دستگاهی و همکاری مردم این آتش سوزی ها کمتر از بین ۲۴ تا ۳۲ ساعت مهار شده است، اظهار کرد: در مقاطعی از ظرفیت بالگرد های شرکت نفت و هوانیروز استفاده شد.معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۷۰ هکتار از جنگل های استان در آتش سوزی های سال جاری از بین رفت.

به گزارش پایگاه خبری سفیر یاسوج از مرکز کهگیلویه وبویراحمد ، عزیز فیلی در نشست خبری تشریح برنامه های هفته دولت، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون وقوع بیش از ۲۴ آتش سوزی در استان را شاهد بودیم و این آتش سوزی ها ۶۷۰ هکتار از جنگل ها و مراتع استان را از بین برد.

فیلی با بیان اینکه با تلاش های انجام گرفته و تعامل دستگاهی و همکاری مردم این آتش سوزی ها کمتر از بین ۲۴ تا ۳۲ ساعت مهار شده است، اظهار کرد: در مقاطعی از ظرفیت بالگرد های شرکت نفت و هوانیروز استفاده شد.

وی از بروز آتش سوزی در منطقه ای بین شهرستان کهگیلویه و بهمئی در روز شنبه قرار داد و عنوان داشت: پیگیری برای اعزام بالگرد به منطقه انجام شده است.

فیلی با اشاره به پروژه های استان، اظهار کرد: با روند تزریق فعلی اعتبار به پروژه راه آهن یاسوج به اقلید، ساخت این پروژه با برآورد نیاز یکهزار میلیارد تومانی، نیم قرن طول می کشد.

معاون عمرانی استاندار با تاکید بر اجرای برنامه ۵ ساله برای تکمیل سریع پروژه، عنوان داشت: در حال حاضر بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق می شود.

وی ابراز داشت: ‌افزایش اعتبارات تزریقی این پروژه به سالی ۲۰۰ میلیارد تومان تکمیل پروژه در پنج سال را عملیاتی می کند.

فیلی به جزئیات پروژه اشاره کرد و بیان داشت: پروژه راه آهن یاسوج به اقلید به طول ۱۲۷ کیلومتر، استان را به خط راه آهن سراسری متصل می کند.

فیلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اجرای قطعه ۲۳ کیلومتری از این پروژه در دست اقدام است.

فیلی با اشاره به تصویب ۹۹۴ میلیارد تومان تعهدات سفر ریاست جمهوری به استان، عنوان داشت: ۵۳ درصد این اعتبارات تخصیص داده شد.

وی افزود: اقدامات لازم برای تخصیص باقیمانده اعتبارات در دست اقدام است.