فرودگاه ياسوج ظرفيت هاي بالاي  براي توسعه هوانوردي عمومي  دارد
فرودگاه ياسوج ظرفيت هاي بالاي  براي توسعه هوانوردي عمومي  دارد

فرودگاه ياسوج در سال هاي اخير توانسته اقدامات موفق متعددي را براي توسعه هوانوردي عمومي انجام دهد. به گزارش پایگاه خبری سفیر یاسوج از مرکز کهگیلویه وبویراحمد، علي محسنيان، مدیر فرودگاه  با بیان این مطلب عنوان کرد: با توجه به تفاهمنامه سه جانبه اقدامات اجرایی در جهت تسهیل و توسعه هوانوردی عمومی و نیز ظرفیت […]

فرودگاه ياسوج در سال هاي اخير توانسته اقدامات موفق متعددي را براي توسعه هوانوردي عمومي انجام دهد.

به گزارش پایگاه خبری سفیر یاسوج از مرکز کهگیلویه وبویراحمد، علي محسنيان، مدیر فرودگاه  با بیان این مطلب عنوان کرد: با توجه به تفاهمنامه سه جانبه اقدامات اجرایی در جهت تسهیل و توسعه هوانوردی عمومی و نیز ظرفیت های منحصر به فرد گردشگری این منطقه از جمله فاصله کوتاه با شش مرکز استان (شیراز، اصفهان، یزد، بوشهر، اهواز و شهرکرد) و نیز داشتن تنوع جاذبه های متعدد اکو توریسم، فرودگاه یاسوج می تواند به یک مرکز جذاب در هوانوردی عمومی کشور تبدیل شود.

محسنیان با بیان اینکه هوانوردی عمومی از زمینه های مغفول در هوانوردی کشور است، افزود: از جمله اقدامات انجام شده در این فرودگاه برای توسعه هوانوردی عمومی می توان به برگزاری جشنواره هوایی سه روزه ( شهریور ۹۵) و نیز ساخت و بهره برداری از آشیانه اختصاصی هواپیماهای فوق سبک اشاره کرد. 

وی گفت: با توجه به ظرفیت عملیاتی بلا استفاده فرودگاه یاسوج می توانیم از ظرفیت موجود برای پروازهای تفریحی، آموزشی، ایرتاکسی و هوانوردی عمومی استفاده زیادی کنیم. در این راستا جلسه های مختلفی را در سال های اخیر با کارگروه گردشگری استان برگزار کرده ایم که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.